KOLOROWO, ZDROWO I SMACZNIE - DZIEŃ ZDROWIA 2017 W NASZEJ SZKOLE

P1090720

W piątek, 7 kwietnia 2017 roku uroczyście obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA. Na ten dzień przygotowaliśmy sporo atrakcji m.in.: odbył się apel podsumowujący wiadomości o zdrowym odżywianiu, nie zabrakło też „smacznych” konkursów. Ponadto tego dnia we wszystkich klasach jedna godzina przeznaczona była na aktywność fizyczną, podczas której dzieci pokonywały na sali gimnastycznej tory przeszkód. Wchodząc do szkoły można było delektować się zapachem sałatek owocowych i warzywnych przygotowywanych przez uczniów. Tego dnia odbył się też w niektórych klasach turniej wiedzy ekologicznej. Najwięcej emocji wzbudziły przerwy, podczas których uczniowie pod instruktarzem pani Sylwii tańczyli w rytm zumby.

P1090704

IMG 20170405 105058

P1090695

P1090710

ZAPROSZENIE NA OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA 2017

swiatowydzień zdrowia2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Jest on okazją do poruszania tematów z zakresu zdrowia publicznego, które wymagają zwrócenia szczególnej uwagi. Tradycyjnie będziemy obchodzili ten dzień w naszej szkole. W najbliższy piątek odbędą się lekcje wychowawcze na temat zdrowego odżywiania, w wielu klasach dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami przygotują wspólnie zdrowe śniadania. Na przerwach obiadowych zapraszamy na taniec-zumbę. Dzieci z klas 0-3 wezmą udział w konkursach. Dokonamy także podsumowania akcji „Lekki plecak”. Najmłodszych uczniów zapraszamy do udziału w konkursie na najoryginalniejszy strój, związany ze „zdrowiem”. Proponujemy witaminki, owoce, warzywa, a jeśli nie masz stroju ubierz się kolorowo. Za najciekawsze i najbardziej oryginalne stroje czekają DYPLOMY i UPOMINKI.