SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl
W 2015 roku Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" przekazało naszej placówce 3143 zł. Kwota ta pozwoliła zakupić nowy Sztandar szkoły.

 

KOLEJNA EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO INTERDYSCYPLINARNEGO KONKURSU „ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY” ZA NAMI!

 

 

17 grudnia 2013 roku odbyła się w murach naszej szkoły niezwykle sympatyczna uroczystość wręczenia nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu „Święci wspólnej Europy”, tym razem poświęconej życiu i działalności świętej Kingi. 31 zaproszonych laureatów miało powody do niekłamanej satysfakcji i dumy.
W tegorocznej edycji naszego cyklicznego konkursu wzięło bowiem udział aż 123 uczestników. Wykonano 76 prac plastycznych (wszystkie z masy solnej), napisano 27 utworów literackich (głównie komiksów i wierszy), przygotowano 20 prezentacji o życiu i działalności świętej Kingi. W dwóch ostatnich konkursowych kategoriach dodatkowym atrybutem prac był krótki komentarz w języku angielskim, a wszystkie prezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny i artystyczny. W tym roku w rywalizację konkursową włączyli się uczniowie z 12 bydgoskich szkół podstawowych. Jury, po naprawdę burzliwej naradzie, przyznało 13 nagród w kategorii plastycznej, 9 w literackiej i 9 w informatycznej. Z uwagi na ochronę danych osobowych, celowo nie podajemy tutaj nazwisk laureatów. Uroczystość rozdania nagród została przygotowana prze organizatorki konkursu, a uświetnił ją program artystyczny, zatytułowany „Talenty naszej szkoły dla talentów z innych szkół”. Zebrani mogli wysłuchać pięknych recytacji, obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego i świąteczne przedstawienie w angielskiej wersji językowej.

Gratulując laureatom sukcesu, dziękujemy ich nauczycielom i rodzicom za czuwanie nad przygotowaniem do konkursu dzieci. Serdecznie dziękujemy też wszystkim sponsorom, którzy od lat wspierają nas finansowo i organizacyjnie, umożliwiając nam przeprowadzenie tego cyklicznego konkursu: dyrektorowi naszej szkoły, p. Wojciechowi Konarskiemu, p. Agnieszce Wyczling, przewodniczącej szkolnej Rady Rodziców, a także pracownikom fundacji „Wiatrak” w Bydgoszczy, a zwłaszcza ks. Krzysztofowi Buchholzowi i p. Annie Leszczyńskiej.

Do zobaczenia za rok.

mgr Beata Nowicka

mgr Anna Smeja - Robak