SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

KOLEJNA EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO INTERDYSCYPLINARNEGO KONKURSU „ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY” ZA NAMI!

 

 

17 grudnia 2013 roku odbyła się w murach naszej szkoły niezwykle sympatyczna uroczystość wręczenia nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu „Święci wspólnej Europy”, tym razem poświęconej życiu i działalności świętej Kingi. 31 zaproszonych laureatów miało powody do niekłamanej satysfakcji i dumy.
W tegorocznej edycji naszego cyklicznego konkursu wzięło bowiem udział aż 123 uczestników. Wykonano 76 prac plastycznych (wszystkie z masy solnej), napisano 27 utworów literackich (głównie komiksów i wierszy), przygotowano 20 prezentacji o życiu i działalności świętej Kingi. W dwóch ostatnich konkursowych kategoriach dodatkowym atrybutem prac był krótki komentarz w języku angielskim, a wszystkie prezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny i artystyczny. W tym roku w rywalizację konkursową włączyli się uczniowie z 12 bydgoskich szkół podstawowych. Jury, po naprawdę burzliwej naradzie, przyznało 13 nagród w kategorii plastycznej, 9 w literackiej i 9 w informatycznej. Z uwagi na ochronę danych osobowych, celowo nie podajemy tutaj nazwisk laureatów. Uroczystość rozdania nagród została przygotowana prze organizatorki konkursu, a uświetnił ją program artystyczny, zatytułowany „Talenty naszej szkoły dla talentów z innych szkół”. Zebrani mogli wysłuchać pięknych recytacji, obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego i świąteczne przedstawienie w angielskiej wersji językowej.

Gratulując laureatom sukcesu, dziękujemy ich nauczycielom i rodzicom za czuwanie nad przygotowaniem do konkursu dzieci. Serdecznie dziękujemy też wszystkim sponsorom, którzy od lat wspierają nas finansowo i organizacyjnie, umożliwiając nam przeprowadzenie tego cyklicznego konkursu: dyrektorowi naszej szkoły, p. Wojciechowi Konarskiemu, p. Agnieszce Wyczling, przewodniczącej szkolnej Rady Rodziców, a także pracownikom fundacji „Wiatrak” w Bydgoszczy, a zwłaszcza ks. Krzysztofowi Buchholzowi i p. Annie Leszczyńskiej.

Do zobaczenia za rok.

mgr Beata Nowicka

mgr Anna Smeja - Robak