HURRA! NARESZCIE NADSZEDŁ CZAS ZASŁUŻONEGO ODPOCZYNKU

Ferie Page 1

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!

Dyrekcja, nauczyciele

i pracownicy administracji i obsługi
Szkoły Podstawowej nr 41
w Bydgoszczy

Ferie zimowe to dla Was zasłużony i wymarzony czas wypoczynku oraz zabaw m. in. na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

ZAPAMIĘTAJ!

• Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
  • Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
  • Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
  • Ubieraj się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
  • W wolnym czasie przebywaj na świeżym powietrzu, dbaj o aktywność fizyczną.
  • Rzucając się śniegiem nie łącz miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.
  • Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
  • Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
  • Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
  • Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
  • Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
  • Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
  • Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
  • Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.
  • W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
  • Bądź widoczny na drodze – miej na sobie elementy odblaskowe.
  • Nie strącaj zwisających z dachów sopli.
  • Dbaj o zdrowie i higienę.
  • Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiania oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcje grypopodobne.

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:

POLICJA – 997

STRAŻ POŻARNA – 998

POGOTOWIE RATUNKOWE – 999

Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

Zapraszamy również do obejrzenia zimowych zdjęć, które zostały zrobione w tygodniu przed feriami na terenie naszej szkoły. Autorkami ich są: pani Ilona Bukowiecka, która sfografowała z III piętra naszej szkoły - zdaje się - najpiękniejszą, zimową panoramę Bydgoszczy i zaśnieżone drzewa i otoczenie szkoły oraz pani Grażyna Kwiatkowska, która utrwalała zabawy na śniegu klasy II c.

1451328 571282079620100 291128856 n

20150204 135958