SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

KONKURS WELTSPRACHEN KINDER

 

skany dyplomów konkursu Weltsprachen Kinder Page 2

 

 

Organizatorem Konkursu z języka niemieckiego Weltsprachen Kinder jest wydawnictwo Synapsa Sp. z o.o. Konkurs ten ma zasięg ogólnopolski i jest skierowany do wszystkich uczniów klas IV, V, VI, VII szkół podstawowych. Dla uczniów klas siódmych przygotowano dwa typy testów: A (Anfänger) – dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego w kl. VII oraz F (Fortgeschrittene) - dla uczniów kontynuujących naukę po kl. VI. Konkurs ma dwie edycje: zimową i wiosenną. Polega na rozwiązaniu przez uczniów testu obejmującego 18 ciekawie skonstruowanych pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. Testy dla poszczególnych klas charakteryzuje rosnący stopień trudności odwzorowujący zwiększający się poziom umiejętności uczniów. Forma współzawodnictwa pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne i stanowi doskonałe zewnętrzne źródło weryfikacji poziomu wiedzy uczniów.

Uczniów, którzy w konkursie zdobędą maksymalną liczbę punktów organizator uhonoruje dyplomami laureata. Ponadto:

   - każdy z uczestników konkursu, niezależnie od wyniku, otrzymuje imienny dyplom uczestnictwa;

   - każdy z uczestników konkursu, niezależnie od wyniku, otrzymuje zestaw trzech zakładek edukacyjnych;

   - każdy nauczyciel - koordynator otrzyma imienny certyfikat koordynatora;

   - każda szkoła otrzymuje certyfikat uczestnictwa w konkursie.


ZOBACZ ULOTKĘ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

 

skany dyplomów konkursu Weltsprachen Kinder Page 3

skany dyplomów konkursu Weltsprachen Kinder Page 1