ZAPRASZAMY NA WYSTĘP KLAUNA MIECIA W NASZEJ SZKOLE

Już od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Fundacją Oddech Nadziei . Realizujemy program edukacyjny Fundacji „ Uwolnijmy nasze dzieci od dymu tytoniowego”. Ideą programu jest ochrona dzieci przed narażeniem na szkodliwe działanie dymu tytoniowego oraz promowanie niepalenia tytoniu przez uczniów w środowisku szkolnym. Treści edukacyjne przekazywane są w formie zabawowej. Dzieci uczą się bawiąc się z Klaunem Mieciem. Swoje działania fundacja rozpoczyna w klasie pierwszej i prowadzi kontynuację do klasy szóstej.

Zatem już 28 października 2014 roku o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych naszej szkoły wraz z rodzicami na wspólną zabawę o tematyce zdrowotnej. W programie m.in. występ Klauna Miecia i Maestro, konkursy i niespodzianki.

KONKURS LITERACKI O ZŁOTE PIÓRO PREZESA FUNDACJI ODDECH NADZIEI

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej biorących udział w edukacyjnym programie antynikotynowym „Uwolnijmy dzieci od dymu tytoniowego”.
  2. Organizatorem konkursu jest Fundacja Oddech Nadziei w porozumieniu z Urzędem Miasta Bydgoszczy.
  3. Prace muszą być indywidualne i napisane samodzielnie.
  4. Tematem pracy jest list do palacza tytoniu z prośbą o (dowolnie) porzucenie palenia papierosów, niepalenie przy dzieciach, niepalenie w miejscach publicznych, podjęcie próby walki z nałogiem.
  5. List piszemy na oryginalnej papeterii ( dostępna w Sali 38). Kartkę listu podpisujemy imieniem, nazwiskiem, podajemy klasę i nazwę szkoły.
  6. Adresat listu może być rzeczywisty lub abstrakcyjny.
  7. List piszemy ręcznie - nie korzystamy z pomocy komputera.
  8. Termin oddania listu do koordynatora (M. Jelińskiej, sala 38) to 22 listopada 2014 roku.
  9. Najlepsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone.