NASZE UCZENNICE LAUREATKAMI MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!

Publikacja12

Miło nam poinformować, że nasze uczennice, tj.: BOGUMIŁA PALUSZEWSKA Z KLASY Va i HANNA KAPELA Z KLASY VIa zostały po raz drugi laureatkami NAGRODY GŁÓWNEJ w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. "Bydgoszcz kredką, pędzlem i ołówkiem". Nagrodą jest plener plastyczny nad Kanałem Bydgoskim, który odbędzie się 8 czerwca 2017 roku na koszt organizatora projektu, czyli Zespółu Szkół nr 27 w Bydgoszczy.

W ramach XXII edycji imprez plastycznych pn. ,,Bydgoszcz pędzlem, kredką i ołówkiem”, uczniowie mieli wykonać prace plastyczne w dowolnej technice, przedstawiające bydgoską architekturę, czyli: domy, wieżowce, kamienice, zabytki, parki, ogrody, pomniki, mosty i wiadukty, budynki użyteczności publicznej (dworce, teatry…). Architekturze towarzyszyć powinny postacie, sceny rodzajowe, ruch miejski… Młodzi artyści pod okiem pana Gracjana Czapiewskiego poszukiwali najciekawszej zabudowy Bydgoszczy. Bardzo dużym wyzwaniem dla uczniów szkoły podstawowej było stworzenie elementów miejskiego ruchu na obrazach...,  ale wysiłek i zaangażowanie dały wspaniały efekt. Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy zaangażowania i zachęcamy do dalszego rozwoju artystycznego. Bogusi i Hani gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!