SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

CO SIĘ DZIAŁO W NASZEJ SZKOLE W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA 2017?

 

dzień dziecka 2017 a

Projekt Erasmus plus MIRRORS, w którym uczestniczymy wiąże się z pokazywaniem uczniom jak różne kultury są na świecie, ale jednocześnie, jak wiele podobieństw nas łączy z ludźmi na całym świecie. Doskonały momentem na promowanie naszego projektu było włączenie całej społeczności szkolnej i lokalnej we wspólne obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA. Był to bardzo wyjątkowy dzień, który obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek.

Uroczystość otworzył koncert pani Hanny Forbot, Magdaleny Szulczewskiej oraz Marcina Bączkowskiego. Dzieci wraz z artystami śpiewały najpopularniejsze polskie utwory w tym „Koń na biegunach” i „Mam tę moc”. Pozostając przy muzyce, kolejną atrakcją był pokaz tańca przygotowany przez panią Karolinę Linowską ze szkoły tańca Bailamos i naszych uczniów z klas 2C, 3C oraz 4A. Tancerze pobawili się także w nauczycieli i sami uczyli pozostałych uczestników wszystkich zaprezentowanych tańców. Podsumowaniem części oficjalnej naszego festynu było rozwiązanie konkursów z okazji Dnia Kota oraz samorządowego konkursu na Miss i Mistera szkoły 2017. Konkursy opisujemy w odrębnych artykułach.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach, między innymi: malowaniu na folii, robieniu baniek, warsztatach kreatywnych, loterii fantowej oraz odpocząć w kawiarence przygotowanej przez rodziców uczniów. Do atrakcji należało także zaprezentowanie przedstawienia w języku angielskim przez uczniów klasy 3A. Przedstawienie nosiło tytuł „Hansel and Gretel”, czyli „Jaś i Małgosia”. Jest to bajka, którą znają dzieci na całym świecie, nasi najmłodsi uczniowie mieli możliwość porównania wersji w języku angielskim z tą, którą znają i słyszeli nie raz w języku ojczystym.

Przedstawienie, to nie jedyny element międzynarodowy naszego dnia. Do szkoły zaproszono także uczniów pobliskich liceów, będących uczestnikami programu Erasmus plus, wymiany długoterminowej. Były to cztery dziewczęta w wieku 17 i 18 lat, które uczą się w naszym mieście od września. Pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii. Opowiadały naszym uczniom, o tym jak wygląda Dzień Dziecka w ich krajach oraz jakie są najpopularniejsze sporty uprawiane przez dzieci. Uczniowie klas IV-VI mieli możliwość porozmawiania z nimi w języku angielskim. Dziewczyny obejrzały także przedstawienie naszych młodszych artystów.

Kolejną atrakcją było zaproszenie przedstawiciela JFTC – Joint Force Training Centre w Bydgoszczy, a ściślej Pana podpułkownika Derek Adams, który podczas godzinnej prelekcji przedstawił naszym uczniom najistotniejsze fakty dotyczące NATO oraz działalności JFTC. Najważniejsze jest jednak to, iż wykład odbywał się całkowicie w j. angielskim. Pod koniec, co odważniejsi uczniowie zadawali pytania, oczywiście w j. angielskim. W ten oto sposób dowiedzieliśmy się w ilu krajach był już nasz gość, iloma językami mówi, jak liczną ma rodzinę, na czym konkretnie polega jego praca oraz ostatecznie jakie polskie potrawy lubi najbardziej.

Zwieńczeniem naszego wyjątkowego dnia były zawody sportowe. Uczniowie z każdej klasy walczyli o indywidualne puchary na każdym poziomie wiekowym począwszy od oddziału „0” kończąc na klasach VI. Indywidualna rywalizacja dziewcząt i chłopców polegała na jak najszybszym pokonaniu sportowego toru przeszkód. Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka Pani Wicedyrektor Hanna Matuszewska wręczyła zwycięzcom 14 pucharów. Oto jak wyglądała końcowa klasyfikacja rywalizacji sportowej:

Oddział „O”: Natalia Bonk, Antoni Suczyński.

Klasy I: Vanessa Gaszak, Dawid Pawłowski.

Klasy II: Laura Jarzębska, Marcel Domagała.

Klasy III: Antonina Kudła, Bartosz Błażkiewicz,

Klasy IV: Natalia Zbytniewska; Kacper Iwanienko.

Klasy V: Klaudia Brywczyńska; Jakub Gaszak.

Klasy VI: Martyna Netka; Sebastian Szczepaniak.

 

DSC02479

DSC02478

DSC02480

DSC02484

DSC02491

DSC02504

DSC02505

DSC02509

DSC02512

DSC02499

DSC02525

DSC02487

DSC02485

DSC02493

DSC02528

DSC02548

DSC02531

DSC02551

DSC02544

DSC02538

20170601 104345

20170601 104137

20170601 100820

20170601 102702

DSC02535

DSC02537

DSC02555