WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ

Warsztaty twórczości  rodzinnej - "JA TEŻ POTRAFIĘ - MOJE TWÓRCZE JA" przygotowane zostały  z myślą o dzieciach 5 i 6 -letnich. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach  jest obecność na nich rodzica.

Głównym celem spotkań jest:

• wspólna działalność artystyczna  (rodzic i dziecko)
    • miłe i pożyteczne spędzenie czasu
    • rozwój kreatywności dzieci i  dorosłych
    • rozwój motoryki małej dziecka
    • zapoznanie z różnymi technikami  działalności artystycznej
    • odkrywanie przyjemności tworzenia
    • radość z uzyskanego efektu

Warsztaty będą odbywały się raz w  miesiącu. Organizatorkami i koordynatorkami projektu są panie: mgr Ilona Bukowiecka, mgr Sylwia Hałas, mgr Grażyna Kwiatkowska.

Tematem pierwszych zajęć,  które odbyły się w sobotę, 16 lutego br. była "Zabawa z filcem i korkiem - biżuteria  i obrazki". Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkola nr 11 oraz z  Przedszkola nr 66.
    Zapisy trwają - szczegółowe  informacje będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

Kolejne spotkanie odbędzie się w  marcu, zapraszamy dzieci i rodziców z Przedszkola Alf oraz z Przedszkola  Sióstr Elżbietanek. Informacje wkrótce.

PIERWSZE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ JUŻ ZA NAMI

W sobotę,16 lutego 2013 roku, od  godz. 10.00 do 13.00 odbyły się po raz pierwszy w naszej szkole WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ – „JA TEŻ  POTRAFIĘ  - MOJE TWÓRCZE JA”. Tematem  przewodnim spotkania były „Zabawy z filcem i korkiem – biżuteria i  obrazki ”. Na zajęcia przybyły pełne zaciekawienia dzieci 5 i 6-letnie  wraz ze swoimi mamusiami, tatusiami i babciami. Po krótkim wstępie – powitaniu,  przedstawieniu celów, omówieniu zasad bezpieczeństwa i podaniu tematu spotkania  wszyscy przystąpili do pracy. Od razu można  było zauważyć, że nasi goście lubią zajęcia artystyczne – klejenie,  wycinanie, projektowanie, odrysowywanie. Powstały przepiękne broszki – różyczki, pingwiny, świnki, listki, biedronki, kwiaty, kotki,  kółeczka, owoce, motylki i … Tyle ile było osób, tyle było pomysłów. Widać,  że tym razem zebrało się twórcze grono wielbicieli filcu i korka. Po pierwszej  części zajęć zaprosiłyśmy dzieci wraz z rodzicami na słodki poczęstunek. Dzieci  chętnie bawiły się przy tablicy interaktywnej .     Druga część zajęć to przygoda z  korkiem dekoracyjnym, który można wykorzystać na wiele sposobów. Tym razem  goście wykonali obrazek do powieszenia na ścianę . Arcydzieła, które powstały  warto obejrzeć  i podziwiać. Zajęcia  zostały zakończone rozdaniem dyplomów, które przygotowała pani mgr Alicja Essuman-Mensah.  Logo WARSZTATÓW TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ zaprojektował pan  mgr Gracjan Czapiewski. Zajęcia przygotowały: pani mgr Sylwia Hałas, pani mgr  Ilona Bukowiecka i pani mgr Grażyna Kwiatkowska.

Organizatorzy:
        pani mgr  Sylwia Hałas
        pani mgr Grażyna Kwiatkowska

MARCOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ

W sobotę, 16 marca 2013 roku, od godz. 10.00 do  13.00 odbyło się kolejne spotkanie WARSZTATÓW TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ.     Temat marcowych zajęć brzmiał: "Zabawy z nitką, filcem i papierem – Wielkanoc  tuż, tuż…".  W pierwszej części uczestnicy-dzieci  i opiekunowie, przygotowywali jajka wielkanocne z kolorowych włóczek na balonie  oraz ozdabiali wcześniej zrobione jaja. Kolejny raz dzieci i opiekunowie wykazali  się niebywałą pomysłowością i oryginalnością. Powstały piękne ozdoby na  zbliżające się święta.     Podczas przerwy dzieci chętnie bawiły  się przy tablicy interaktywnej.     W drugiej części warsztatów dzieci ozdabiały jaja styropianowe oraz płaskie z  korka.     Wykorzystały do tego m.in.: cekiny, filc, koraliki,  wstążki. Poznały sposób wykorzystania papierowych serwetek do zdobienia.     Zajęcia zakończono rozdaniem dyplomów.

Zajęcia przygotowały:
      pani mgr Sylwia Hałas,
      pani mgr Ilona Bukowiecka
      i pani mgr Grażyna Kwiatkowska.

KWIETNIOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ JUŻ ZA NAMI!

W sobotę, 20  kwietnia 2013 roku odbyły się kolejne WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ – „JA TEŻ  POTRAFIĘ - MOJE TWÓRCZE JA”.   W zajęciach  plastyczno-muzycznych uczestniczyły  dzieci 5 i 6-letnie wrazz rodzicami. Niektórzy pracowali w  obecności babci i dziadka.  W efekcie twórczej pracy powstały  długo oczekiwane żaby, biedronki, motylki i...         Dzieci chętnie bawiły się przy muzyce w salce zabaw. Wykorzystałyśmy tu kolorową chustę,  instrumenty perkusyjne, tzw. instrumentarium C. Orffa, w skład którego wchodzą: bębenki,  tamburyna, kołatki, grzechotki, trójkąty. Duży nacisk położyłyśmy na  improwizację i rozwijanie ekspresji oraz na  rytm.  Arcydzieła, które  powstały warto obejrzeć i podziwiać (zapraszamy do obejrzenia fotorelacji). Zajęcia zostały  zakończone rozdaniem  dyplomów i drobnych upominków w postaci linijek szkolnych i pudełek do zbierania zużytych baterii.

NA KOLEJNE WARSZTATY Z TEGO  CYKLU  ZAPRASZAMY     25 MAJA 2013 ROKU W GODZ. 9.00 – 12.00

DECOUPAGE – WERSJA PODSTAWOWA  ORAZ „KWIATY ZE SREBRA”

DO ZOBACZENIA !!!

Organizatorzy: