DYPLOM I PODZIĘKOWANIA OD UNICEF POLSKA

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała DYPLOM za udział w III edycji projektu edukacyjnego "Szkoła z Prawami Dziecka", który jest gwarantem utrzymania przez placówkę zaszczytnego tytułu "KLUBU SZKÓŁ UNICEF".

Projekt "Szkoła z Prawami Dziecka" miał uświadomić uczniów w zakresie przysługujacym im praw. Celem projektu było przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat praw dziecka, przybliżenia aktów prawnych, w których te prawa zostały ujęte, w tym zaznajomienie podopiecznych z przepisami Konwencji o prawach dziecka. Niezwykle istotnym elementem projektu było zaangażowanie przedstawicieli środowiska lokalnego w promowanie idei praw dziecka. W tym celu w placówce zorganizowano ceremonię przyznania Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka -  szczególnego wyróżnienia UNICEF dla najbardziej zaangażowanych w lokalne działania na rzecz dzieci dorosłych. Za realizację powyższych celów, czyli utrzymanie kontaktu z UNICEF Polska, zainaugurowanie projektu w szkole, zaplanowanie zajęć dydaktycznych na temat praw dziecka i nadzór wyboru kandydatów do odznaki oraz zorganizowanie uroczystego spotkania w placówce, podczas którego wręczono Gwiazdy, odpowiedzialni byli koordynatorzy, tj. pani Iwona Szymczak i pan Gracjan Czapiewski.

W liście gratulacyjnym, Dyrektor Generalny UNICEF polska, pan Marek Krupiński dziękuje całej społeczności szkolnej za udział w projekcie. Szczególnie jest wdzięczny koordynatorom za ogromne zaangażowanie i zwiększenie świadomosci uczniów w zakresie praw dziecka.

INFORMACJE O PRZEPROWADZONYCH AKCJACH W RAMACH POWYŻSZEGO PROJEKTU