SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

DYPLOM I PODZIĘKOWANIA OD UNICEF POLSKA

 

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała DYPLOM za udział w III edycji projektu edukacyjnego "Szkoła z Prawami Dziecka", który jest gwarantem utrzymania przez placówkę zaszczytnego tytułu "KLUBU SZKÓŁ UNICEF". 

Projekt "Szkoła z Prawami Dziecka" miał uświadomić uczniów w zakresie przysługujacym im praw. Celem projektu było przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat praw dziecka, przybliżenia aktów prawnych, w których te prawa zostały ujęte, w tym zaznajomienie podopiecznych z przepisami Konwencji o prawach dziecka. Niezwykle istotnym elementem projektu było zaangażowanie przedstawicieli środowiska lokalnego w promowanie idei praw dziecka. W tym celu w placówce zorganizowano ceremonię przyznania Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka -  szczególnego wyróżnienia UNICEF dla najbardziej zaangażowanych w lokalne działania na rzecz dzieci dorosłych. Za realizację powyższych celów, czyli utrzymanie kontaktu z UNICEF Polska, zainaugurowanie projektu w szkole, zaplanowanie zajęć dydaktycznych na temat praw dziecka i nadzór wyboru kandydatów do odznaki oraz zorganizowanie uroczystego spotkania w placówce, podczas którego wręczono Gwiazdy, odpowiedzialni byli koordynatorzy, tj. pani Iwona Szymczak i pan Gracjan Czapiewski.


W liście gratulacyjnym, Dyrektor Generalny UNICEF polska, pan Marek Krupiński dziękuje całej społeczności szkolnej za udział w projekcie. Szczególnie jest wdzięczny koordynatorom za ogromne zaangażowanie i zwiększenie świadomosci uczniów w zakresie praw dziecka.

 

 INFORMACJE O PRZEPROWADZONYCH AKCJACH W RAMACH POWYŻSZEGO PROJEKTU