SZKOLNE KOLĘDOWANIE 2014

For unto us a Child is born, unto us a Son is given,
and the government shall be upon His shoulder;
and his name shall be called Wonderful, Counsellor, the Mighty God,
the everlasting Father, the Prince of Peace.

Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Iz 9:5

JERZY FRYDERYK HAENDEL - FOR UNTO US A CHILD IS BORN Z ORATORIUM "MESJASZ"

Szkolne jasełka już za nami. W tym roku odbyły się trzy przedstawienia: w czwartek, 18 grudnia 2014 roku o godz. 16.30 dla rodziców i uczniów naszej szkoły oraz dla rodziców przedszkolaków, a także w piątek, 19 grudnia 2014 roku dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 5c pod kierunkiem pani Gabrieli Grzesińskiej. Piękny śpiew kolęd zapewnił szkolny chór razem z panem Gracjanem Czapiewskim, a o dekoracje zadbali pani Alicja Essuman-Mensah oraz pan Gracjan Czapiewski. Piękne oświetlenie oraz nagłośnienie zapewnił nam już po raz kolejny pan Jan Szafrański. Włączaniem muzyki - w sposób profesjonalny - zajął się Adam Gburek z klasy VIc.

Przedstawienie w sposób trochę zabawny wprowadziło nas w nastój świąt Bożego Narodzenia, przypomniało o tym, ze świętujemy narodzenie Jezusa. Podczas piątkowych spotkań został również rozwiązany konkurs na wieniec świąteczny. Wszystkie klasy, które brały udział w konkursie otrzymały dyplom uczestnictwa i słodki upominek, natomiast w kategorii klas 0-III jury uznało, że najciekawsze prace plastyczne stworzyły klasy: Ia, Id i IIc. Wśród klas IV-VI zwyciężyły klasy: IVc, Vb i VIc. Wszystkim klasom gratulujemy zaangażowania, wykonania pięknych prac oraz stworzenie poprzez wianki oryginalnego, świątecznego nastroju w naszej placówce.