SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

pko sko 950x200 male

 

 

 

"ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH..." - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

 

DSC01492

 

„Czternastego października wpisujemy do dziennika dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole!
Za wysiłki i za trudy nikt nagrody nie odmówi właśnie w święto Edukacji Narodowej!”

Jak co roku obchody DNIA EDUKACJI NARODOWEJ w naszej szkole były wyjątkowe. Pieczołowicie przygotowywana akademia odbyła się 13 października 2016 roku w sali gimnastycznej. Przed godziną 15.00 sala zapełniła się emerytowanymi i obecnymi pracownikami szkoły, rodzicami oraz uczniami. Wśród zaszczytnych gości byli emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz dawni pracownicy administracji i obsługi naszej placówki, a także proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, ks. Andrzej Kłosiński.

Część artystyczną spotkania tworzyła klasa 2 c z panią Sylwią Hałas oraz klasa 3 c, która mogliśmy podziwiać za jej umiejętności wokalne oraz grę na flażoletach. Artystów do występu przygotowała pani Małgorzata Merska. Był taniec zaprezentowany przez klasę 4 a i parę z Uczniowskiego Klubu Sportowego Bailamos. Do tanecznych występów uczniów przygotowali: pani Karolina Linowska i pan Tomasz Jabłoński. Tradycyjnie swój występ miał również chór szkolny pod kierunkiem pana Gracjana Czapiewskiego, a miłym akcentem uroczystości był występ pani Hanny Forbot, która zagrała na saksofonie dwa utwory, tj.: „Rolling in the Deep” z repertuaru Adele oraz pieśń „Życzenie” Fryderyka Chopina. Uroczystość profesjonalnie i pięknie prowadzili rodzice uczniów klasy 2 c, pani Joanna Szuberska i pan Tomasz Gołębiewski. W tym roku Kapituła Słonecznego Orderu uhonorowała odznaczeniem panią Sylwię Kminikowską, nauczycielkę wychowania fizycznego i trenerkę kajaków, którą uczniowie, w tajnym głosowaniu, uznali za najbardziej lubianego nauczyciela. Gratulujemy! Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agnieszka Wyczling, w imieniu własnym i rodziców uczniów naszej szkoły, złożyła pracownikom placówki życzenia oraz odczytała wyniki przeprowadzonego konkursu. Rodzice wybrali najbardziej oddanego uczniom, sympatycznego, sprawiedliwego pedagoga. Nauczycielem na szóstkę 2016 roku została pani Ewa Bednarek. Serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego tytułu!

Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor, Wojciech Konarski, który - wraz z panią wicedyrektor Hanną Matuszewską -złożył życzenia i wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi. Później przyszedł czas na prezenty od uczniów naszej szkoły. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Hanna Kapela złożyła serdeczne życzenia pracownikom szkoły, a następnie pozostali członkowie samorządu wręczyli własnoręcznie przygotowane, praktyczne i piękne „kwiatki ołówki”.

Całość występów i wystąpień dopełniała dekoracja stworzona przez panią Alicję Essuman–Mensah i pana Gracjana Czapiewskiego. Nad nagłośnieniem czuwała pani Hanna Forbot oraz Patryk i Robert z klasy 6 a. Tradycyjnie dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie pięknych zdjęć, które można obejrzeć pod tekstem, zajęła się pani Ilona Bukowiecka. Sale gimnastyczną do akademii przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była pokazem wzorowej współpracy między wieloma grupami naszej placówki. Przebiegła ona w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów. Po uroczystości w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie gości i pracowników szkoły przy kawie w świetlicy, które przygotowały nasze wspaniałe panie Kucharki.

 

DSC01493

DSC01496

DSC01498

DSC01500

DSC01501

DSC01502

DSC01506

DSC01507

DSC01510

DSC01516

DSC01522

DSC01523

DSC01525

DSC01529

DSC01530

DSC01532

DSC01538

DSC01557

DSC01561

DSC01491

DSC01563