KONKURS BOŻONARODZENIOWY NA NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY

REGULAMIN SWIATECZNY Page 1

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia!
Zatem Samorząd Uczniowski, jak co roku, zaprasza do udziału w konkursie bożonarodzeniowym,
tym razem na
„NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY”,
który – mamy nadzieję – zawiśnie na drzwiach waszej sali lekcyjnej.
Byłoby wspaniale, gdyby w tym szczególnym okresie, oprócz pięknie ustrojonych sal,
także każde wejście do klas było ozdobione wieńcami, wykonanymi przez ich gospodarzy.
Chcemy, aby prace klas 4-6 były zrobione samodzielnie przez uczniów. Dlatego proponujemy, aby klasa wybrała trzyosobowy zespół uczniów, który wykona, z wcześniej zgromadzonych materiałów, swój wianek świąteczny
w czasie spotkania z panią Alicją Essuman-Mensah i z panem Gracjanem Czapiewskim.
Mamy nadzieję, że do zespołów uczniowskich dołączą także wychowawcy klas.
O dacie poinformujemy tydzień przed spotkaniem. Uczniowie klas 0-3 pracę wykonują ze swoim wychowawcą.
Wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy zwycięstwa!

REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY

1. CELE KONKURSU:

• Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej;
  • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
  • powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
  • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

2. ZADANIE KONKURSOWE:

Wykonujemy wianek świąteczny, o średnicy ok. 35 cm, tworzymy go dowolną techniką, w formie tradycyjnej, z możliwością zastosowania techniki mieszanej, preferowane jest użycie materiałów naturalnych, tj.: gałązki świerku, drewno, sznurek, suszone owoce, papier, wstążki itp.

3. OCENA PRAC I ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:

• Wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje komisja konkursowa, która będzie złożona z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Ocena prac będzie miała miejsce w dniu rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszą salę lekcyjną pn. "Gwiazdka 2014".
  • Wianek powinien zawisnąć na drzwiach klas najpóźniej 15 grudnia 2014 roku.
  • Organizator przewiduje dyplomy za miejsca i nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej (dla klas 0-3 i 4-6). Prace oceniane będą zgodnie z nastepującymi kryteriami:
    • oryginalność,
    • pomysłowość,
    • estetyka wykonania,
    • zastosowanie elementów ekologicznych.
  • Wyniki zostaną ogłoszone podczas wspólnego kolędowania na sali gimnastycznej, które odbędzie się 19 grudnia 2014 roku.
  • Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

Z NIEBYWAŁYM ZAANGAŻOWANIEM TWORZYLIŚMY WIEŃCE BOŻONARODZENIOWE

Jak zapowiadaliśmy, w środę o godzinie 13:40 trzyosobowe zespoły z klas 4-6 wraz wychowawcami lub rodzicami, w towarzystwie pani Alicji Essuman-Mensah i pana Gracjana Czapiewskiego wykonywały konkursowe wieńce świąteczne. Wszystkie grupy przybyły do sali nr 30 z głowami pełnymi pomysłów lub z obmyślonymi już projektami wieńca i oczywiście potrzebnymi do jego wykonania materiałami. Jednym grupom do stworzenia pracy wystarczyła godzina lekcyjna, inne pracowały trochę dłużej...  Jedno jest pewne - efekt jest wspaniały. Organizatorzy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania uczniów i wychowawców w tworzenie prac konkursowych. Wieńce świąteczne można już podziwiać, bo ostatnim etapem pracy było zawieszenie go na drzwiach swojej sali lekcyjnej. Dzięki temu, pierwsze i drugie piętro szkoły nabrały świątecznego wyglądu... Dominantą atmosfery bożonarodzeniowej będzie ustawiona na holu parteru samorządowa choinka, udekorowana w tym roku ozdobami z motywami ludowymi. Ozdoby wykonały dzieci ze świetlicy oraz uczniowie z koła plastycznego klas starszych. Świerk zaś otrzymaliśmy, podobnie jak w zeszłym roku, od Nadleśnictwa Żołędowo za co jednostce bardzo serdecznie dziękujemy!

20141210 140018

20141210 140030