SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

POLONISTYCZNE SUKCESY UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

   

 

 

 

Miło nam poinformować o znaczących sukcesach uczniów klas czwartych naszej szkoły w miejskich konkursach polonistycznych.

Wiktoria Grabias i Maciek Szymczak z klasy IV b zajęli w pełni zasłużone II miejsce w miejskim konkursie wiedzy ze znajomości baśni i życiorysów baśniopisarzy, przeprowadzonym pod hasłem „W baśniowym świecie” w Zespole Szkół Nr 7 w Bydgoszczy. O stopniu trudności konkursowej rywalizacji niech świadczy fakt, że w ramach przygotowania do konkursu należało przeczytać kilkadziesiąt baśni (w tym zupełnie nieznanych) Charlesa Perraulta, braci Grimm, Hansa Christiana Andersena, a także przygotować się z życiorysów tych twórców. Po dwu i półgodzinnej rywalizacji z 9 innymi drużynami z innych szkół i 18 konkurencjach, w tym literackich, logicznych, a nawet zręcznościowych, nasi reprezentanci odnieśli bezdyskusyjny sukces.

Wcale nie prostszy konkurs polonistyczny wygrała również Julka Wyczling z klasy IV a. W Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym „Czytam i rozumiem” zdobyła II miejsce i zaszczytny tytuł „mistrza czytania ze zrozumieniem”. Julka, o czym trzeba koniecznie wspomnieć, jest laureatką jeszcze jednego interdyscyplinarnego, międzyszkolnego konkursu – „Święci wspólnej Europy – święta Kinga”. Stworzony przez nią komiks do legendy o pierścieniu królowej Kingi okazał się bezkonkurencyjny i zapewnił autorce I miejsce.

Laureatom gratulujemy, a ich kolegów i koleżanki zachęcamy do naśladownictwa.

 

Julka z radością prezentuje swój dyplom kolegom i koleżankom w klasie.

 

Wiktoria i Maciek jeszcze pełni emocji w chwilę po odebraniu nagród z rąk dyrektora Zespołu Szkól nr 7,
pana Piotra Żłobińskieg
o.