SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

LEKCJA Z ORNITOLOGIEM...

 

 

7 października 2013 r., tj. w poniedziałek odwiedziła naszą szkołę pani Karolina Jamska - ornitolog. Przeprowadziła 5 godzin zajęć na temat właściwych zachowań człowieka w stosunku do dziko żyjących zwierząt. W spotkaniu wzięły udział klasy IVa, IVb, Vb, Via i III c.
Pani Karolina zapoznałauczestników spotkań nie tylko z gatunkami zwierząt występującymi na terenie miasta, ale również jak postępować z nimi na co dzień oraz w sytuacjach nadzwyczajnych, np. kiedy znajdziemy młodego ptaka, który nie fruwa, albo leżącego na ziemi jerzyka lub nietoperza, który wpadł do mieszkania. Uczuliła na co zwracać uwagę, kiedy zamierzamy przyciąć żywopłot lub palić resztki roślin i liście, a nawet kiedy zauważymy przygotowywany do ocieplania budynek.
Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, ponieważ można było:

  - poznać budowę kryjówek gadów w czasie zimy,
  - zobaczyć jak wyglądają budki dla ptaków w zależności od gatunku, a nawet budki dla nietoperzy,
  - dowiedzieć się, dlaczego nie powinniśmy usuwać opadłych liści w ogrodzie,
  - dowiedzieć się dlaczego nie wolno karmić ptaków chlebem.

Każdy z uczestników otrzymał niezwykle cenną broszurę pt. „Właściwe zachowania człowieka w stosunku do dziko żyjących zwierząt”, w której znajdują się cenne informacje na temat zwierząt żyjących w mieście i właściwego postępowania człowieka wobec nich, a także numery telefonów, pod które należy dzwonić w razie, gdyby trzeba było pomóc zwierzętom. Za udział w dyskusji aktywni uczniowie otrzymali piękne odznaki Przyjaciel Przyrody.

Wkrótce kolejne klasy będą mogły uczestniczyć w tych interesujących zajęciach.

 

                                                                                                                                              Alicja Essuman-Mensah