SZKOLNE KOLĘDOWANIE 2014 W RAMACH SUPERKLASY JUŻ ZA NAMI!

W środę, 15 stycznia 2014 roku odbył się w sali gimnastycznej naszej szkoły - przy udziale licznie zgromadzonej społeczności szkoły i rodziców naszych uczniów - coroczny konkurs w ramach Superklasy pn. KOLĘDY I PASTORAŁKI.

Celem konkursu jest zaprezentowanie jednej wybranej przez klasę kolędy lub pastorałki z bogatego zbioru tradycyjnych,  polskich pieśni bożonarodzeniowych.

Zmagania konkursowe oceniało powołane przez organizatorów czterososobowe jury w składzie:

•         Pani Małgorzata Merska - przewodnicząca jury;
  • Pani Ilona Bukowiecka;
  • Pan Agnieszka Wyczling -  przewodnicząca Rady Rodziców;
  • Jessica Malissa, która jest przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego.

Jury w swojej ocenie kierowało się następującymi kryteriami:

• dobór repertuaru;
  • wyraz artystyczny ;
  • poprawność muzyczno-dykcyjną wykonania;
  • interpretację;
  • kulturę sceniczną.

* 100 to maksymalna ilość punktów jaką mogła uzyskać klasa; każdy oceniający może przydzielić od 0 do 25 punktów, za każde kryterium maksymalnie 5 punktów.

WYNIKI I PUNKTACJA(*)

VI B

III miejsce, 61 pkt

III A

Zwycięzcy w kategorii klas I - III:
                                                       I miejsce - I C
                                                        II miejsce - I B
III miejsce - II B

Zwycięzcy w kategorii klas IV - VI:
I miejsce - IV B
II miejsce - VI A
III miejsce - VI B

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, rodzicom i wychowawcom za piękne
i dobrze przygotowane występy!
 Organizatorzy:
           Maria Latta
Sylwia Hałas
       Gracjan Czapiewski

REGULAMIN KONKURSU W RAMACH SUPERKLASY PN. KOLĘDY I PASTORAŁKI

• Konkurs odbędzie się 15 stycznia 2014 roku (środa) o godzinie 14.20 kl. I-III, a o godz. 15.10 kl. IV-VI.
  • Miejsce konkursu - sala gimnastyczna. Kolejność prezentacji: od klas najmłodszych do najstarszych według porządku alfabetycznego.
  • Jury będzie oceniać wykonawców w następujących grupach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Wszystkie klasy powinny wytypować wykonawcę lub wykonawców, który weźmie lub którzy wezmą udział w konkursie.
  • Każdy przedstawiciel z klas lub grupa klasowa prezentuje/ą jedną kolędę lub pastorałkę (zabrania się prezentowania piosenek bożonarodzeniowych). Czas występu z „zainstalowaniem się” nie może przekroczyć 5 minut.
  • Organizatorzy dopuszczają nośniki dźwięku: opisane płyty CD także nośniki mp3. Utwór zaprezentować można również a cappella.
  • Skład jury ustalają organizatorzy.
  • Jury oceniać będzie:
    1. dobór repertuaru;
    2. wyraz artystyczny ;
    3. poprawność muzyczno-dykcyjną wykonania;
    4. interpretację;
    5. kulturę sceniczną.
  • Prosimy wszystkich wychowawców, aby przypomnieli uczniom swojej klasy o obowiązku uczestnictwa w konkursie. Dziękujemy!