BEZPIECZNA+ = LEKKI TORNISTER I POZNAJ BEZPIECZNY INTERNET

bezpieczny internet

Dnia 7 listopada br. w ramach projektu „Bezpieczna +” zostały przeprowadzone lekcje pt. „Bezpieczny Internet”, informujące o zasadach korzystania z Internetu. W zajęciach wzięły udział klasy 4 (62 osoby) i 6a  i 6b (łącznie 39 osób). Klasa szósta przygotowywała prezentacje w PowerPoint dotyczące m.in. zasad bezpiecznego poruszania się w sieci, wskazówki dla rodziców kupujących gry komputerowe dla dzieci, bezpieczne strony edukacyjne. Uczniowie klas czwartych przedstawiały w formie graficznej wirusy komputerowe. Również odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, którzy uświadamiali dzieci  (ok. 140 osób) jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w Internecie. Zajęcia przeprowadziły panie: Hanna Forbot i Katarzyna Łasa.

LEKKI TORNISTER

W ramach projektu „ Bezpieczna +” odbyła się w naszej szkole akcja pod hasłem „Lekki tornister”, która miała na celu ustalenie ciężaru plecaków noszonych przez dzieci do szkoły. W akcji wzięli udział uczniowie klas 1-6 wybrani losowo. Statystyki okazały się niepokojące. Niestety, połowa plecaków ważyła więcej niż 10 % wagi dziecka.Mimo, iż nasi uczniowie mają do dyspozycji szafki, to w plecakach znalazło się wiele niepotrzebnych rzeczy. Wobec powyższego odbyło się spotkanie podsumowujące akcję , którego głównym założeniem było przekazanie dzieciom wiedzy na temat szkodliwości dla kręgosłupa jaka wynika z przeciążenia tornistra zbędnymi przedmiotami. Rodzicom natomiast uświadomienie konieczności kontrolowania zawartości plecaków swoich pociech i wskazanie czym mają się kierować podczas zakupu tornistrów i innych przyborów szkolnych.

DSC01758 1