„VIVAT ACADEMIA, VIVANT PROFESSORES” – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

DEN 2018 baner

Obchody Dnia Edukacji Narodowej są doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za twórczy wysiłek nauczycieli i innych pracowników szkoły uczestniczących w ambitnym dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków.

W naszej szkole, jak co roku, uroczystości związane z tym świętem miały swój szczególny klimat i czar. Starannie przygotowywana akademia odbyła się 12 października 2018 roku w sali gimnastycznej. Przed godziną 14.00 sala zapełniła się emerytowanymi i obecnymi pracownikami szkoły, rodzicami oraz uczniami. Wśród zaszczytnych gości znaleźli się emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz dawni pracownicy administracji i obsługi naszej placówki, a także proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, ks. Andrzej Kłosiński.

Część artystyczną spotkania przygotowała klasa 4 a z panią Weroniką Grudzką oraz członkowie koła teatralnego, którzy w przejmujący sposób, za pomocą pantomimy, przedstawili metaforę szkolnego świata i nauczyciela – mistrza, który wskazuje drogę, gdy uczniowie się zagubią. Równie wzruszający okazał się występ Weroniki Siwak i Wiktora Romanowskiego, uczniów klasy 6 a, którzy - przy akompaniamencie nastrojowej muzyki - zaprezentowali miniinscenizację do wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Dom”. Niezapomnianych doznań brzmieniowych dostarczył nam także szkolny chór, nadzorowany przez pana Gracjana Czapiewskiego, który wykonał utwór zatytułowany „Czternastego października”.

W tym roku Kapituła Słonecznego Orderu uhonorowała swym odznaczeniem pana Dawida Błażejczyka, nauczyciela wychowania fizycznego i trenera kajaków, którego uczniowie, w tajnym głosowaniu, uznali za najbardziej lubianego nauczyciela w szkole. Serdecznie gratulujemy!

Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor, Wojciech Konarski, który - wraz z panią wicedyrektor Hanną Matuszewską - złożył życzenia i wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Przewodniczący Rady Rodziców, pan Marcin Hankiewicz, także zwrócił się do przybyłych gości z życzeniami, a na zakończenie podziękował wszystkim tym, którzy każdego dnia dbają o wspólne dobro naszej szkoły.

Przyjemnych wrażeń wizualnych dostarczyły wszystkim niebanalna dekoracja i wystrój sali stworzone przez panią Alicję Essuman–Mensah i pana Gracjana Czapiewskiego. Nad odpowiednim nagłośnieniem podczas występów czuwała pani Hanna Forbot oraz Robert z klasy 8 a i Antonii z klasy 6c. Dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie pięknych zdjęć, które można obejrzeć pod tekstem, zajęła się pani Ilona Bukowiecka. Sale gimnastyczną do akademii przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

20181009 134927