BEZPIECZNI NA DRODZE - PIERWSZE ZAJĘCIA PROJEKTU BEZPIECZNA + ZA NAMI

zdjecie6a

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Specjalnie dla potrzeb naszych najmłodszych uczniów zaprosiliśmy do szkoły zaprzyjaźnionych policjantów z KP Szwederowo. Razem z Polfinkiem dzieci z klas pierwszych i grupy przedszkolnej uczyły się zasad prawidłowego zachowania w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Ćwiczyliśmy bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych znajdujące się w okolicy szkoły.
Następnie odbyło się spotkanie z policjantami, na którym uczniowie klas młodszych mogli zapoznać się z ich pracą, dowiedzieli się jakie wypełniają zadania dbając o nasze bezpieczeństwo. Dzieci zadawały też pytania i wspólnie zastanawialiśmy się, co można zmienić w naszym otoczeniu - w domu, w szkole, na osiedlu - aby wszyscy czuli się ze sobą dobrze. Podjęliśmy zobowiązanie do przestrzegania zasad ruchu drogowego i zgłaszania sytuacji zagrażających bezpieczeństwu. Wiemy już jak to zrobić!

zdjecie1

zdjecie2