JUBILEUSZ 50 – LECIA SZKOŁY JUŻ ZA NAMI!

2 czerwca  2010 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święto 50 - lecia jej  istnienia. Tego dnia w mury „szacownej jubilatki” przybyli liczni goście:  przedstawiciele władz miejskich i oświatowych, a także instytucji, z którymi od  lat współpracujemy, dyrektorzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół,  przedszkoli, emerytowani nauczyciele i pracownicy administracji oraz obsługi, a  także, co oczywiste, jej absolwenci. Najpierw wszyscy zebrani obejrzeli akademię,  utrzymaną w konwencji podróży przez kolejne dziesięciolecia. Każdą z dekad  ilustrowała scenka teatralna, odpowiednio dobrana piosenka w wykonaniu  szkolnego chóru oraz charakterystyczny dla danego czasu taniec towarzyski. Po  części oficjalnej nastąpiło uroczyste wniesienie olbrzymiego tortu z podobizną  patrona szkoły, Romualda Traugutta. Racząc się słodkościami, przy filiżance  kawy lub herbaty można było oddać się wspomnieniom, co ułatwiała przygotowana  specjalnie na ten uroczysty dzień multimedialna prezentacja, wyświetlana na  dużym ekranie, a przedstawiająca setki kadrów z długiego i barwnego szkolnego  życia. Szkole  - jubilatce życzymy równie  udanych kolejnych jubileuszy, a wszystkim gościom dziękujemy za wspólne świętowanie.

Koniecznie zobacz fotoreportaż z tej niecodziennej uroczystości w galerii zdjęciowej.

opracowanie:  mgr Beata Nowicka